Sprzedawcy okien aluminiowych zazwyczaj nie mają problemu z udzieleniem odpowiedzi na pytanie o to, jakie są ich największe zalety. Przeważnie wskazują na ich lekkość i trwałość, choć niemal natychmiast podkreślają, że ich atuty można mnożyć.

Okna aluminiowe Tychy są w znacznie mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia, niż ma to miejsce w kontekście ram PCV. Ich wytrzymałość sprawia, że profile aluminiowe często pojawiają się w instytucjach pożytku publicznego, choć w ostatnich latach goszczą również w domach prywatnych.

Z oknami aluminiowymi mamy też do czynienia wtedy, gdy zależy nam na mniej oczywistych wizualnie profilach. To idealna opcja, gdy szukamy ciekawych okien dachowych oraz wtedy, gdy osłony okienne w innych częściach naszego domu mają niebanalny wygląd. Plusem stolarki aluminiowej jest i to, że może być ona węższa niż ramy okien drewnianych i PVC. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet niewielkie okna sprawiają wrażenie optycznie większych. To świetny sposób na wizualne powiększenie ich rozmiaru.